علیرضا بیرانوند اولین خرید سرخپوشان برای استارت پروژه قهرمانی این تیم لقب گرفت و در حالی که اصحاب رسانه و تیم‌ها در گیر و دار اخبار و آمار مربوط به فصل گذشته بودند، قرارداد داخلی خود را با سرخپوشان منعقد کرد تا اولین ستاره فصل جدید این تیم لقب گیرد.

پرسپولیس
بیرانوند که سودای به دست آوردن پیراهن شماره یک تیم ملی را داشت، اردوگاه پرسپولیس را بهترین مکان برای دستیابی این آرزوی خود می‌دانست و بر همین اساس خیلی زود تصمیم خود را تغییر داد و اعلام کرد قرارداد جدیدی تا سال 1400 با پرسپولیس به امضا خواهند رساند و مسوولان این تیم نیز پیروزمندانه به استقبال این پیشنهاد رفتند تا در اتفاقی عجیب در فوتبال ایران و پرسپولیس، یکی از ستاره‌های قرن بعدی سرخپوشان از هم اکنون در عضویت این تیم قرار داشته باشد.

پرسپولیس
روزهای خوب بیرانوند هم از راه رسید و این دروازه‌بان ضمن موفقت در ترکیب سرخپوشان توانست نظر مساعد کارلوس ‌کی‌روش را برای تصاحب جایگاه ثابت در ترکیب تیم ملی و در ادامه شماره یک ایران را کسب کند. اتفاقی که همراه و موازی با پرسپولیس برای او شکل گرفت و او توانست هم در پرسپولیس و هم در جمع ملی‌پوشان رکوردهای عدم دریافت گل را به نام خود کند؛ بهترین اتفاق ممکن برای یک دروازه بان.