مشخصات فنی RX

همون‌طور که در ابتدای مطلب بهش اشاره کردیم، شرکت ایرتویا مدل RX 200t از این خودرو رو وارد کشور خواهد کرد که به یک موتور ۲ لیتری توربو مجهزه و قادره ۲۳۸ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کنه.RX مدل‌های قوی‌تری هم داره؛ یعنی در اصل مدل 200t ضعیف‌ترین مدل این خودرو هستش که شرکت ایرتویا به دلیل قانون نه چندان منطقی منع ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی مجبوره فقط این مدل رو وارد کشور کنه.مدل‌های قوی‌تر RX 450h هیبریدی و RX350 نمونه‌های قدرتمندتر این ماشین سنگین وزن هستند.عدد ۲۳۸ اسب بخار برای قدرت عدد کمی محسوب نمی‌شه ولی با توجه به وزن ۲۱۵۰ کیلوگرمی این خودرو که از ضعف‌های بزرگ اون محسوب می‌شه عدد زیاد مناسبی نیست و دقیقا نیاز به همون‌ موتورهایی هستش که تو ایران اجازه‌ی ورود ندارن! 

از نظر ابعاد هم نسل چهارم این خودرو نسبت به نسل قبلی خودش بیشتر از ۱۲۰ میلی‌متر افزایش طول داشته که افزایش طول قابل توجهی محسوب می‌شه.صندوق عقب این خودرو هم ظرفیت ۵۵۳ لیتری داره که نه زیاد کمه و نه اصلا زیاد. 

قدرت و گشتاور موتور این خودرو به وسیله‌ی یک گیربکس ۶ سرعته‌ی اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شن.RX 200t شتاب صفر تا صد ۹.۲ ثانیه‌ای داره که با توجه به وزن بسیار بالاش عدد نسبتا خوبیه ولی در کل و در مقایسه با رقبای خودش مثل بی‌ام‌و X3 اصلا شتاب خوبی محسوب نمی‌شه. 

مصرف سوخت این سامورایی سنگین وزن هم در شهر ۹.۷ لیتره و در جاده ۶.۶ لیتر و در سیکل ترکیبی ۷.۸ لیتر در هر صد کیلومتر که اعداد قابل قبولی برای این هیکل هستن ولی باز هم رقبایی مثل ولوو XC90 از لحاظ مصرف سوخت اعداد بهینه‌تری رو دارن. 

لکسوس، مدل RX خودش رو در دو حالت دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل یا همون چهار چرخ متحرک عرضه می‌کنه که به احتمال زیاد شاهد حضور مدل چهار چرخ متحرک در داخل کشور باشیم.