day2day

۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

زمان برگزاری نشست فصلی خانه احزاب ایران

قدرتعلی حشمتیان رئیس خانه احزاب ایران، با اشاره به برگزاری نشست فصلی خانه احزاب ایران، اظهار داشت: این نشست روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه در سالن ۶۰۰ نفری وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مراسم از حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور دعوت شده بود که به دلیل تداخل برنامه‌ها، از آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور دعوت کردیم و منتظر نظر نهایی برای حضور وی هستیم.

رئیس خانه احزاب ایران "احزاب، انتخابات و انتظارات" را شعار نشست تیرماه خانه احزاب ایران عنوان کرد و گفت: قرار بود این نشست ۲۱ اردیبهشت برگزار شود، اما به دلیل تداخل با انتخابات زمان برگزاری این نشست به ۱۵ تیرماه تغییر کرد.

دانلود سریال فرار از زندان Prison Break۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sara sara1

مسعود معینی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال

مسعود معینی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال چندی پیش در رابطه با عملکرد مهدی رحمتی در استقلال و همچنین پولی که جدا از قراردادش از اسپانسر باشگاه گرفت، صحبت‌هایی را مطرح کرده بود. دروازه‌بان استقلال هم به دلیل اظهارات معینی از او به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد.

معینی در بخشی از اظهاراتش در رابطه با رحمتی گفته بود: پس از درگذشت منصور پورحیدری و استعفای شهاب جهانیان، من و حسن زمانی در هیئت مدیره باقی مانده بودیم. حسن زمانی انتقاداتی می‌کرد که به جا بود. من هم انتقاد داشتم، اما شرایطی بوجود آوردند که به آدم اجازه صحبت نمی‌دادند. شرایطی مانند رودررو شدن با بازیکنان به خصوص مهدی رحمتی که 5 بار با حضور ناموفق درون دروازه و کارهای عجیب و غریبش که همه می‌دانستند، استقلال را نابود کرد.

دانلود سریال افسانه سامبونگ

وی در خصوص مسائلی که در رابطه با امضا نشدن چک‌ها توسط او در سال گذشته اتفاق افتاد، این طور پاسخ داده بود: آن چک‌ها برای مهدی رحمتی و خسرو حیدری بود که مستقیم با اسپانسر صحبت کرده و قصد داشتند جدا از قرارداد و بندهای آن 250 میلیون پول بگیرند. من چک‌ها را امضا نکردم، اگر چه راه‌هایی پیدا شد تا این پول پرداخت شود.

دانلود سریال پنچری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sara sara1

به نقل از «رویترز»

به نقل از «رویترز»، «شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی» امیر قطر، اواخر تابستان جاری به فرانسه سفر خواهد کرد.

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد، «آمانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور، دوشنبه با امیر قطر درباره اوضاع منطقه، به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

این بیانیه افزود: «در این گفت‌وگوی تلفنی، امیر قطر گفت که با توجه به اوضاع، پیش‌بینی می‌کند که در اواخر تابستان به فرانسه بیاید. »

پیشتر منابع دیپلماتیک گفته بود که احتمال می‌رود امیر قطر طی هفته‌های آینده عازم فرانسه شود.

فصل هفتم Game of Thrones

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sara sara1

«یک منبع خاص»

 «یک منبع خاص» که خواست نامش فاش نشود، گفت که عربستان و امارات برای سرنگونی «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر برنامه‌ریزی کرده بودند اما ترکیه به دنبال آغاز بحران در روابط قطر با کشورهای عرب، بسرعت نیروهای خود را به قطر اعزام کرد و با این کار تمامی معادلات و موازنه‌ها را بر هم زد.

این منبع خاص در گفت‌وگو با وبگاه «الخلیج الجدید» اظهار داشت که عربستان و امارات قصد داشتند از فرصت عدم حضور نیروهای قطری شرکت‌ کننده در ائتلاف بین‌المللی علیه یمن، در خاک کشور خود سوء استفاده کرده و طرح کودتای نظامی علیه تمیم را اجرا کنند.

به گفته این منبع، نیروهای دریایی و کماندوهای اماراتی در بحرین استقرار یافته و برای اجرای حمله غافلگیرکننده و سیطره بر بنادر قطر و فرودگاه بین‌المللی حمد آماده شده بودند و مأموریت یورش‌های زمینی و سیطره بر کل کشور نیز به عربستان محول شده بود و مقرر شده بود هیچ یک از این دو کشور حمله خود را علنی نکنند و چنین وانمود کنند که اقدامات نظامی توسط نیروهای قطری که از سیاست‌های تمیم احساس خطر کرده بودند، صورت گرفته تا اینکه با یکی از افراد خاندادن آل ثانی درباره عهده‌داری قدرت به جای تمیم توافق حاصل شود.

این منبع افزود که موافقت پارلمان ترکیه با استقرار نیروهای ترکیه در قطر در تاریخ 7 ژوئن همه معادلات را بر هم زد به خصوص اینکه «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه سریعا با این طرح موافقت نمود و همین امر خشم عربستان و امارات علیه ترکیه را برانگیخت که پیش‌بینی می‌شود بزودی خشم خود را علنی نمایند.

پیش از این «مجتهد» (اکانت توییتری معروف به افشاگر خاندان آل سعود) که انتشار مطالب آن در توئیتر معروف است، روایتی شبیه به این روایت را منتشر کرده و نوشته بود که طرح کودتا در قطر که توسط «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی تدارک دیده شده بود، چند روز پیش از اعلام محاصره قطر لغو شد.

بر اساس این ادعا قرار بود نیروهای قطری به یک بهانه‌ای اعم از تجلیل از آنها به دلیل مشارکت در ائتلاف بین‌المللی علیه یمن در نجران باقی مانده و ارتباط آنها به مدت چند روز با قطر قطع شود تا اینکه نیروهای ویژه سعودی و اماراتی با لباس‌های مشابه نیروهای قطری به این کشور اعزام شوند و همزمان با آن هلی‌برن نیروهای دریایی امارات نیز با هدف سیطره بر تمامی مراکز حیاتی انجام شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sara sara1

ویلایی‌ها

عنوان فیلم «ویلایی‌ها» در وهله اول ویلاهای مناطق ییلاقی‌، سرسبز و خوش آب و هوا با ساکنانی مرفه را به ذهن متبادر می‌سازد و ارتباط آن را با یک فیلم دفاع مقدس و جنگی سوال‌برانگیز می‌نماید. اما سکانس اول فیلم این ابهام را برطرف می‌سازد. خانه‌هایی نسبتاً فرسوده و قدیمی با امکانات اندک در اردوگاهی نزدیک مناطق عملیاتی بر پرده نقره‌ای سینما ظاهر می‌شود. مجموعه‌ای که هر چند روز یکبار از بمباران هواپیماهای بعثی بی‌نصیب نمی‌ماند.

صدای آژیر خطر تقریباً همزمان با غرش مهیب و همجمه سهمناک هواپیماهای بعثی به صدا درمی‌اید. نفس‌ها در سینه‌ها حبس و اضطراب و دلهره بر مادران، همسران و فرزندان خردسال فرماندهان دفاع مقدس مستولی می‌شود.

فرماندهان فداکاری که حتی فرصت اخذ مرخصی و رفتن به شهر و و دیارشان برای دیدار با اقوام و آشنایان را ندارند؛ ناگزیر خانواده‌ها به سرزمین گرم خوزستان آمده‌اند تا هم در کارهای پشتیبانی جبهه کمک کنند و هم چشم‌انتظار زیارت عزیزانشان باشند،هرچند که روزها چشم‌به‌راه و دیدار صرفاً لحظاتی کوتاه باشد.

فیلم سرشار از لحظات بیم و امید، نگرانی و انتظار است. انگار ساکنان موقت ویلاها زندگی خود را با سرنوشت ابهام‌آمیزی گره زده‌اند و این احتمال وجود دارد که هر آن، خبر شهادت دلبندشان، پایان‌بخش اقامتشان در این اردوگاه باشد.

فیلم «ویلایی‌ها» هرچند که صحنه‌های جنگ و خطوط مقدم را به نمایش نمی‌گذارد اما به دلیل خوش‌ساخت بودن از کششی برخوردار است که بیننده را تا پایان همراه می‌سازد.

در این جاذبه، انتخاب سوژه و مضمون مناسب، هنرمندی بازیگران و عوامل متعدد دیگر سهیم هستند.

تقدیر از سازندگان و نقش‌آفرینان «ویلایی‌ها» کمترین کاری است که وظیفه همه دلسوزان نظام است. باید به آنها خداقوت و دست‌مریزاد گفت که قطعه‌ای از پازل بزرگ هنر دفاع مقدس را متبلور ساخته‌اند، هرچند که تا کامل شدن این پازل راه طولانی و کار بسیار پیش رو داریم. درواقع سال‌ها تلاش مداوم و ساخت ده‌ها و صدها فیلم هم نمی‌تواند کم‌کاری این سه دهه را جبران کند؛ اما این امید وجود دارد که با حضور نسل جدیدی از فیلمسازان جوان، با انگیزه، مبتکر و خلاق، نسیمی دل‌انگیز وزیدن گیرد و با نوآوری و اندیشه و نیز دست توانای آنان فرهنگ گذشت،‌ ایثار، جهاد و شهادت احیا گردد.

هنرمندان متعهدی که در شمار رویش‌های مبارک انقلاب هستند، هرچند که دفاع مقدس را بعضاً درک نکرده‌اند، اما با اعتقاد و آگاهی در این مسیر ناهموار قدم گذاشته‌اند تا دین خود را به نسل انقلاب و دفاع مقدس ادا کنند و زوایای گوناگون دفاع قهرمانانه فرزندان رشید این مرز و بوم را به نمایش بگذارند.

در ویلایی‌ها به موضوعی پرداخته شده که تاکنون کمتر موردتوجه قرار گرفته است و از این جهت نیز باید از عوامل آن تشکر کرد. درست است که پرداختن هنری به سرداران و رویدادهای مهم جنگ هنوز به قدر کافی صورت نگرفته است و به موارد خاصی محدود شده است، اما در حق مادران، همسران و فرزندان شاهد به طریق اولی کم‌کاری و کوتاهی شده است.

بی‌تردید وارستگی از وابستگی‌های دنیایی و دل برکندن از تعلقات آن و انتخاب شهادت کار ساده‌ای نیست و به ویژه در فضای مادی امروز در نزد عده‌ای به رویا و افسانه شبیه است، اما نباید فراموش کرد که شوق پرواز و نیل به لقاءالله در شهدا به‌گونه‌ای بود که  عاشقانه برای رحیل لحظه‌شماری می‌کردند و گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربودند. دنیا و مافیهادر نزدشان حقیر بود لذا مرگ سرخ در کامشان گوارا بود. ولی درمورد اعضای خانواده آن کبوتران سبکبال که بهترین دلداده خود را از دست می‌دادند تحمل وضع، سخت و دشوار بود. ایمان گذشت و استقامتی والا و فوق‌العاده می‌طلبید که در این دریای ماتم و اندوه، چون کوه مقاوم و استوار باشند و خم به ابرو نیاورند و همگان را مات و مبهوت عظمت روحی خود سازند.

این وجهه عاطفی دفاع مقدس که سرشار از حلم و شکیبایی و طمأنینه است، تاکنون کمتر به تصویر کشیده شده است و ویلایی‌ها به خوبی از عهده این مأموریت خطیر برآمده است تا تلنگری بر یادگاران دفاع مقدس، مردم شهیدپرور و نیز فرزندان دهه 60، 70 و 80 باشد که اندکی خود را در آن فضا احساس کنند و قدردان آن حماسه‌های ایثار و فداکاری باشند.

گل‌های سرسبد و پاکترین پاکان عصر ما در 8 سال دفاع مقدس به اعلی علیین شتافتند تا ما را از لغزش و سقوط به اسفل سافلین مصون نگه دارند و نام نامی ایران و ایرانی را بلندآوازه گردانند و با عزت و سرافرازی قرین سازند و امروز این رسالت تاریخی بر دوش ما سنگینی می‌کند که ره گم نکنیم و حافظ آرمان‌ها و اهداف بلند طلایه‌داران جبهه و جنگ باشیم.

تماشای ویلایی‌ها هرچند که با تألم روحی همراه است بدون شک می‌تواند منشأ سازندگی روحی و تأمل و اندیشه باشد. تفکر و تدبری که امروزه سخت بدان محتاجیم به ویژه در شرایطی که دشمنان خارج و عوامل داخلی آندست به دست هم داده‌اند تا باور و فرهنگ ایران اسلامی دستخوش استحاله گردد و غفلت و بی‌خبری و لذت‌جویی فردی، نسل جوان را به وادی بی‌هویتی و پوچی سوق دهد!

دانلود فیلم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sara sara1